Strona strefaeuro.eu wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej: Polityka cookies

W imieniu pacjentów?

Posłowie Tadeusz Iwiński(SLD), Andrzej Halicki(PO) i Arkadiusz Mularczyk(Solidarna Polska)

W „Faktach po faktach” w TVN24 – Posłowie Tadeusz Iwiński(SLD), Andrzej Halicki(PO) i Arkadiusz Mularczyk(Solidarna Polska) dyskutowali o przyczynach problemów polskiej służby zdrowia.

Najnowsza ustawa refundacyjna wzburzyła lekarzy, aptekarzy, producentów leków i polityków, dla których ponoć dobro pacjenta jest najważniejsze. I jak zawsze wszyscy mają w tym jakiś interes. A pacjenci przeklinają swój los.

To złożona sprawa, mówił Poseł Halicki(PO). Zbyt wiele było zaniechań i zaniedbań w tej sprawie przez lata. Musimy podziękować aptekarzom, że mimo „protestu pieczątkowego lekarzy” – apteki realizują recepty po obniżonych cenach. Trzeba rozmawiać, zapewne wszyscy zainteresowani mają swoje racje, ale mogli je wyartykułować wcześniej, gdyż ustawa obowiązuje od maja 2011 r. Dotyczy to także polityków.

Niestety nie ma odpowiedniego systemu informatycznego, który rozwiązał by wiele dzisiejszych problemów polskiej służby zdrowia, a to też kwestia zaniedbań wielu lat i słabej infrastruktury oraz politycznej niemocy poprzednich rządów i braku porozumienia dzisiaj.

USTAWA z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia mówi o teleinformatycznym Systemie Informacji Medycznej, który ma wejść w życie dopiero w 2014 r.

Musimy ze sobą rozmawiać – politycy, przedstawiciele lekarzy, producentów, aptekarzy i pacjentów – podkreślał Halicki. Więcej : tvn24.pl

Niech politycy nie myślą, że są w stanie pokonać lobbing producentów, to są potężne pieniądze i potężne interesy” – mówił dziś w Polsat News jeden z polskich lekarzy.

Więcej o ustawie refundacyjnej i przyczynach konfliktów i protestów w służbie zdrowia – polskatimes.pl

Zobacz też: TVP Info

Zobacz też: uwaga.tvn.pl, reportaż z rok 2009

Leave a Reply

Kategorie
Archiwa